Archive for the ‘Remonty’ Category

Gdy nadchodzi remont…

Jednym z kłopotów, z jakim mierzyli się lub będą mierzyć właściciele domów i mieszkań, jest konieczność przeprowadzania prac remontowych. Może ona zaistnieć z rozmaitych przyczyn. Walka z wilgocią, odnawianie ścian, reperacja schodów czy konserwacja rozmaitych instalacji – to tylko mała część prac, które niekiedy należy przeprowadzić. Remont w domu związany jest z licznymi trudnościami dla […]

Elementy ozdobne do mieszkania

Dom to miejsce, które wymaga nabycia wielu elementów. Są to przede wszystkim akcesoria codziennego użytku, głównie meble, bez których trudno sobie wyobrazić jakikolwiek dom. Niełatwo byłoby również mieszkać w domu, gdzie nie ma żadnego umeblowania, chociażby w postaci łóżka.

Nieruchomości użytkowe – trendy w branży

Głośno dyskutuje się o kryzysie gospodarczym, ale mimo to nie dostrzega się go na rynku lokali użytkowych. W szczególności w Krakowie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie użytkowe nadal sprzedają się praktycznie natychmiast.

Mieszkania na wynajem dla studentów

Studiowanie w dużym mieście nie jest łatwe, szczególnie jeżeli przyjeżdżamy z niewielkiego miasteczka czy wioski. Chociaż z czasem łatwiej się odnaleźć to decyzję o naszym lokum przynajmniej w pierwszym semestrze podejmujemy „w ciemno”. Powstaje zatem pytanie jak znaleźć odpowiednie miejsce, gdy wyszukując „wynajem mieszkań Kraków” zostajemy zasypani dziesiątkami czy setkami propozycji?

Kto planuje przeniesienie do stolicy w 2013 roku?

Mimo wygórowanych cen Warszawa nadal jest celem wyjazdów Polaków po studiach. Stolica nadal bardzo wyróżnia się na tle pozostałych miast polski (ma się rozumieć, w pozytywnym tego słowa znaczeniu!) pod kątem pracy i ilości ścieżek rozwoju zawodowego. Umiejscowienie tam międzynarodowych korporacji daje sporo miejsc pewnej pracy, dla ludzi nie tylko z branży informatycznej, jak również […]

Rynek nieruchomości a kryzys

Kryzys gospodarczy z 2007 roku nie oszczędził polskiego rynku nieruchomości. Zaostrzenie przez instytucje finansowe warunków kredytowych i podniesienie cen towarów budowlanych spowodowało zmniejszenie popytu na nieruchomości. W ciągu kilku minionych lat uwarunkowania zmieniły się na lepsze a częstotliwość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Kraków” wzrosła mimo wszystko czy możemy ze spokojem spoglądać w przyszłość?

Rynek nieruchomości w 2011 roku

Rynek nieruchomości w Polsce nie oparł się światowemu kryzysowi gospodarczemu z 2007 roku. Zaostrzenie przez banki wymagań kredytowych i wzrost cen materiałów budowlanych spowodowało zmniejszenie popytu na nieruchomości. W ostatnich latach sytuacja niewątpliwie się poprawiła jednak czy możemy z nadzieją patrzyć w przyszłość?

Domy na warszawskim rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości jest trudny. Pośrednictwo obrotu nieruchomościami to bardzo ciężka praca. Zakup domu czy mieszkania to zazwyczaj decyzja na całe życie, zatem klienci pośredników są bardzo wymagający. Z drugiej strony sprzedawcy nieruchomości chcą otrzymać za nią jak najwyższą cenę.