Posts Tagged ‘domu’

Czym są instalacje sanitarne i jak je zaprojektować?

Przy budowie lub remoncie przede wszystkim starszego już domu wolnostojącego, musimy mieć świadomość tego, żeby znalazła się w nim odpowiednia instalacja wodna. Jest ona konieczna już przy przeprowadzaniu prac konstrukcyjnych albo remontowo-budowlanych.
Zakładamy ją jednak pamiętając o dalszym codziennym używaniu.

Popularne obecnie są projekty budynków z płaskimi dachami — jednakże potrzebują one specyficznego montażu, aby mogły spełniać swą funkcję

Kiedyś budowano wyłącznie spadziste dachy, ponieważ to było praktyczne. Nie musiał nikt martwić się o lód zimą. Dziś przyszła nowa moda i technologia.

Na jakie cechy należy zwracać uwagę podczas wybierania rodzaju szkła?

Szkło jest niezwykle popularnym materiałem, które może być wykorzystane tak przy budowie choćby wieżowca, jak i przy jego urządzaniu. Ze szkła mogą być produkowane szyby czy też choćby stoliki albo naczynia.
Surowiec ten ma znaczne walory użytkowe oraz estetyczne.

Czy akcesoria do palenia w kominku mogą być najlepszą ozdobą salonu?

Decyzja o posiadaniu kominka jest decyzją, której nie będziesz żałować. Jest to profesjonalny pomysł, aby oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ale również dodatkowo jest to przyjemność ogrzania się przy żywym ogniu w zimowe wieczory.
Aby korzystanie z kominka było przyjemniejsze, należałoby zaopatrzyć się w akcesoria do palenia do kominka, które ułatwią korzystanie z niego i będą również piękną dekoracją domu.

Listwy wykończeniowe – priorytetowy detal dla domu

Niezwykle ważną kwestią w trakcie urządzania domu, bądź jego przebudowy są detale uchwycone w całości. Na drodze do wymarzonego wnętrza stoją niewinne rzeczy i dbałość o nie.

Kiedy warto nabyć dobry osuszacz powietrza?

Do największych kłopotów mieszkańców różnych budynków wielorodzinnych, kamienic czy domów jednorodzinnych należy zbyt duża wilgoć powietrza.
Może ona prowadzić do sytuacji, w jakiej na ścianie albo na murach rozpoczną pojawiać się pleśń czy grzyby, które, zgodnie z tym, co ogólnie wiadomo, nie są zbyt przyjazne dla naszego organizmu.

Zmiany na rynku sprzedaży domów

Od zeszłego miesiąca na rynku domów na sprzedaż obserwujemy oznaki krachu. Nie jest to dobra wiadomość dla firm pośredniczących i osób, które planują szybko i opłacalnie sprzedać nieruchomość. Z drugiej strony, to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce kupić domek w ultra przystępnej cenie!

W jaki sposób ochronić budynek przed włamaniem?

Pozbawione ochrony domki jednorodzinne stanowią niezmiernie łatwy kąsek dla każdego włamywacza. Tak faktycznie niewielu właścicieli domów myśli o solidnej ochronie budynku.
Aby uniknąć tej niepożądanej wizyty, poniżej prezentujemy rozwiązania, które pozwolą ochronić nasz domek, a nawet zbudować z niego autentyczną fortecę.