Posts Tagged ‘domy’

Dom energooszczędny

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska i sposobach oszczędzania energii, co dostrzec można w także w innych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.

Parę powodów dlaczego domy energooszczędne są popularne

Własny dom kojarzy się z niemałymi kosztami związanymi z utrzymaniem. Wkracza do nas moda od dawna znana na świecie: domy energooszczędne. Od 2013 r. wchodzą dopłaty, więc będzie można taniej wybudować ciepły dom.

Z jakiego powodu kochamy wielkie miasta?

Wielu z nas nie wyobraża sobie mieszkania w znacznym mieście. Jeszcze parę lat temu ci wszyscy, którzy odnieśli w życiu olbrzymi sukces i potrafili sobie pozwolić na zbudowanie wymarzonego domu, gromadnie opuszczali metropolie i osiedlali się na łonie natury. To właśnie pośród szumu lasu i śpiewu ptaków potrafią w końcu odetchnąć pełną piersią oraz odprężyć się po trudach codziennej rzeczywistości.

W której technologii opłaca się postawić dom?

W tym tekście będą poruszane wszelkie tematy dot. domów drewnianych. Bo prawda jest taka, że w każdym przypadku domy z drewna mogą zadowolić domowników. Ciężko myśleć, iż będzie inaczej. Oczywiście w dalszym ciągu pokutuje w naszym społeczeństwie kłamliwy pogląd jakoby drewniane domy były gorsze, lecz przecież nie jest powiedziane, że musimy we wszystkich przypadkach zgodzić się z utartymi teoriami. Szczególnie, iż nierzadko najróżniejsze osoby myślą, że drewno jest dzisiaj kompletnym niewypałem.

Kupiliśmy mieszkanie… I co dalej? Samodzielnie będziesz takie mieszkanie urządzać?

Nieistotne czy z rynku pierwotnego, czy z wtórnego. Własne M chcemy zawsze umeblować po swojemu. Tylko od czego zacząć? Jak się do tego mądrze zabrać, ażeby nie wtopić pieniędzy, a efekt finalny był zadowalający? Jeśli nabyliście nowe mieszkanie macie prościej. Deweloper zapewne oddał Wam całą dokumentację i macie skrupulatnie wszystko zwymiarowane. W takim wypadku pozostaje wyłącznie sprawdzić, czy stan faktyczny jest zgodny z rysunkami.

Ocieplanie domu jednorodzinnego , a także umeblowanie toalety to fundamentalne kwestie w trakcie budowy

Śnisz o swoim domu jednorodzinnego, aczkolwiek do tego czasu mieszkałeś w bloku wielorodzinnym? Zastanawiasz się co na pewno pochłonie dużą część budżetu przeznaczoną na budowę oraz umeblowanie domu? Jeśli pragniesz zorientować się co może kosztować Cię najwięcej kasy to już w tym momencie musisz przeczytać ten materiał, albowiem dowiesz się co jest konieczne w każdym domku jednorodzinnym.

Rozpoczynamy budowę – o czym powinno się pamiętać? Sprawdź listę spraw, o których musisz się dowiedzieć

Chyba każda osoba marzy o tym, żeby móc zamieszkać w swoim własnym domu lub przynajmniej mieć niewielkich rozmiarów mieszkanko, które będzie wykonane z wysoko gatunkowych i trwałych materiałów gwarantujących wieloletni komfort oraz jakość wykonania znajdującą się na najwyższym poziomie.

Co przemawia za tym, że warto wybrać okna plastikowe

Okna plastikowe podbiły ogólnopolski rynek. Ten kto nie jest przekonany, niech przejdzie się przez odnawiane osiedle, przyglądnie nowym domom w okolicy lub po prostu sam zwróci uwagę na to, przez jakie okna widzi świat — w domu lub w pracy. Najczęściej będą to białe okna PCV Wrocław.