Posts Tagged ‘domy’

W której technologii opłaca się postawić dom?

W owym artykule będą poruszane wszystkie zagadnienia dot. domów drewnianych. Bo fakty są takie, że we wszystkich przypadkach domy drewniane mogą usatysfakcjonować domowników. Trudno myśleć, iż będzie jakoś inaczej. Oczywiście ciągle pokutuje w naszym społeczeństwie pogląd jakoby domy z drewna były niewypałem, lecz w końcu wcale nie jest powiedziane, że musimy w każdym przypadku zgodzić się z utartymi teoriami. Zwłaszcza, iż w wielu przypadkach różnego rodzaju osoby sądzą, że drewno jest dzisiaj 100% niewypałem.

Co przemawia za tym, że warto wybrać okna plastikowe

Okna plastikowe podbiły ogólnopolski rynek. Ten kto nie jest przekonany, niech przejdzie się przez odnawiane osiedle, przyglądnie nowym domom w okolicy lub po prostu sam zwróci uwagę na to, przez jakie okna widzi świat — w domu lub w pracy. Najczęściej będą to białe okna PCV Wrocław.

Z jakiego powodu kochamy wielkie miasta?

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie egzystencji w wielkim mieście. Nie tak dawno temu ci wszyscy, którzy odnosili w życiu duże sukcesy i mieli możliwość sobie pozwolić na wzniesienie wymarzonego domku, gromadnie opuszczali metropolie i osiedlali się w miejscach otoczonych przez przyrodę. To dokładnie pośród szumu drzew i śpiewu ptaszków mogą w końcu należycie się zrelaksować oraz odprężyć się po zmaganiach codziennej rzeczywistości.

Dom energooszczędny

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ekologi i oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu odnotować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę.

Oszczędzające energię domy – wizja z dalekiej przyszłości czy może rzeczywistość? Wymierna oszczędność pieniędzy

Od pewnego okresu branża budownicza pracuje nad wdrożeniem zagadnień energooszczędności i pasywności domów i mieszkań. Również w polskich realiach powstaje sporo projektów i późniejszych gotowych realizacji wzorowych domów pasywnych, które budzą spore zainteresowanie i znajdują chętnych nabywców.

Nowoczesne projekty niewielkich domów

Małe domy wcale nie muszą być gorsze od tych dużych. Mimo tego, iż metraż małych domów jest rzecz jasna mniejszy, to na rynku odkryjemy nadzwyczaj dużo atrakcyjnych, nowomodnych projektów małych domów, które na pewno zrealizują nasze oczekiwania.

Rozpoczynamy budowę – o czym powinno się pamiętać? Sprawdź listę spraw, o których musisz się dowiedzieć

Chyba każdy z nas śni o tym, żeby móc mieszkać w swoim własnym domu lub przynajmniej posiadać nawet malutkie mieszkanko, które będzie zbudowane z solidnych i odpornych na upływający czas materiałów gwarantujących wieloletni komfort i jakość wykonania znajdującą się na bardzo wysokim poziomie.

Parę powodów dlaczego domy energooszczędne są popularne

Decyzja o własnym domu może kojarzyć się z dużymi kosztami utrzymania. Pojawia się jednak moda dobrze stosowana na zachodzie: domy energooszczędne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu będzie można zainwestować w ciepły dom.