Posts Tagged ‘domy’

Oszczędzające energię domy – wizja z dalekiej przyszłości czy może rzeczywistość? Wymierna oszczędność pieniędzy

Od pewnego okresu branża budownicza pracuje nad wdrożeniem zagadnień energooszczędności i pasywności domów i mieszkań. Również w polskich realiach powstaje sporo projektów i późniejszych gotowych realizacji wzorowych domów pasywnych, które budzą spore zainteresowanie i znajdują chętnych nabywców.

Nowoczesne projekty niewielkich domów

Małe domy wcale nie muszą być gorsze od tych dużych. Mimo tego, iż metraż małych domów jest rzecz jasna mniejszy, to na rynku odkryjemy nadzwyczaj dużo atrakcyjnych, nowomodnych projektów małych domów, które na pewno zrealizują nasze oczekiwania.

Z jakiego powodu kochamy wielkie miasta?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście. Jeszcze parę lat temu ci wszyscy, którzy odnosili w życiu duże sukcesy i potrafili sobie pozwolić na zbudowanie wyśnionego domku, gromadnie wyjeżdżali z metropolii i osiedlali się w miejscach otoczonych przez przyrodę. To dokładnie pośród szumu lasu i śpiewu ptactwa mają możliwość w końcu należycie się zrelaksować oraz odprężyć się po zmaganiach codziennej rzeczywistości.

Dom energooszczędny

Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ekologi oraz sposobach oszczędzania energii, co odnotować można w także w innych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę.

Rozpoczynamy budowę – o czym powinno się pamiętać? Sprawdź listę spraw, o których musisz się dowiedzieć

Chyba każdy z nas śni o tym, żeby móc mieszkać w swoim własnym domu lub przynajmniej posiadać nawet malutkie mieszkanko, które będzie zbudowane z solidnych i odpornych na upływający czas materiałów gwarantujących wieloletni komfort i jakość wykonania znajdującą się na bardzo wysokim poziomie.

Parę powodów dlaczego domy energooszczędne są popularne

Decyzja o własnym domu może kojarzyć się z dużymi kosztami utrzymania. Pojawia się jednak moda dobrze stosowana na zachodzie: domy energooszczędne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu będzie można zainwestować w ciepły dom.

Co przemawia za tym, że warto wybrać okna plastikowe

Okna plastikowe podbiły ogólnopolski rynek. Kto nie wierzy, niech przespaceruje się przez wyremontowane osiedle, przyglądnie nowym budowlom w otoczeniu lub po prostu sam zwróci uwagę na to, przez jakie okna widzi świat — w domu lub w pracy. Najczęściej będą to białe okna PCV Wrocław.

Indywidualne projekty domów nowomodnych

Nieduże domy jednorodzinne wcale nie muszą być gorsze od tych sporych. Pomimo tego, iż metraż małych domów jest naturalnie mniejszy, to na rynku odszukamy niezmiernie niemało ciekawych, nowoczesnych projektów małych domów, które bezsprzecznie zrealizują nasze oczekiwania.