Posts Tagged ‘domy’

Mieszkanie to najistotniejsze miejsce, należy czuć się w nim jak u siebie. Jak urządzić nasze lokum po swojemu?

Gdzie czujemy się najlepiej? Gdzie jest tak, jak w żadnym innym miejscu? Odpowiedź jest oczywista – oczywiście nie ma drugiego takiego miejsca, jak dom. To miejsce, które gwarantuje spokój i bezpieczeństwo, miejsce miłości, troski i rodzinnego ciepła. W takim miejscu chce się przebywać zawsze.

Nowoczesne projekty niewielkich domów

Niewielkie domy wcale nie muszą być gorsze od tych sporych. Mimo tego, że metraż małych domów jest oczywiście mniejszy, to na rynku odkryjemy bardzo sporo ciekawych, nowoczesnych projektów małych domów, jakie z pewnością zrealizują nasze oczekiwania.

Indywidualne projekty domów nowomodnych

Niewielkie domy jednorodzinne wcale nie muszą być gorsze od tych wielkich. Pomimo tego, że metraż małych domów jest rzecz jasna mniejszy, to na rynku odszukamy niezwykle multum ciekawych, nowoczesnych projektów małych domów, które naturalnie spełnią nasze oczekiwania.

Rozpoczynamy budowę – o czym powinno się pamiętać? Sprawdź listę spraw, o których musisz się dowiedzieć

Chyba każda osoba śni o tym, żeby móc zamieszkać w swoim własnym domu lub przynajmniej mieć nawet malutkie mieszkanko, które będzie zbudowane z wysoko gatunkowych i trwałych materiałów gwarantujących długotrwały komfort oraz jakość wykonania znajdującą się na bardzo wysokim poziomie.

Z jakiego powodu kochamy wielkie miasta?

Wielu z nas nie wyobraża sobie egzystencji w wielkim mieście. Jeszcze parę lat temu ci wszyscy, jacy odnosili w życiu duże sukcesy i mogli sobie pozwolić na zakup upatrzonego domu, gromadnie opuszczali metropolie i osiedlali się w miejscach otoczonych przez przyrodę. To bez wątpienia pośród szumu drzew i ćwierkotania ptaszków są w stanie w końcu odetchnąć pełną piersią i odprężyć się po zmaganiach codziennego dnia.

Duża grupa osób marzy o tym, by ich dom był urządzony w dawnym i bogatym stylu

Ten, kto oglądał filmy o czasach baroku, może mieć w pamięci cudne zdobienia ścian i sufitów.
Przeróżnego typu gzymsy i ornamenty często zwiemy sztukaterią.

Parę powodów dlaczego domy energooszczędne są popularne

Decyzja o własnym domu może kojarzyć się z wysokimi kosztami utrzymania. Wkracza do nas moda od dawna stosowana na zachodzie: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. w związku z dopłatami można mniej wydać na oszczędny dom.

Dom energooszczędny

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska i sposobach oszczędzania energii, co dostrzec można w także w innych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.