Posts Tagged ‘domy’

Parę powodów dlaczego domy energooszczędne są popularne

Własny dom może kojarzyć się z wysokimi kosztami utrzymania. Jednak idzie do nas moda od dawna stosowana na świecie: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. w związku z dopłatami będzie można zainwestować w ciepły dom.

Rozpoczynamy budowę – o czym powinno się pamiętać? Sprawdź listę spraw, o których musisz się dowiedzieć

Chyba każda osoba marzy o tym, żeby móc zamieszkać w swoim własnym domu lub przynajmniej mieć niewielkich rozmiarów mieszkanko, które będzie wykonane z wysoko gatunkowych i trwałych materiałów gwarantujących wieloletni komfort oraz jakość wykonania znajdującą się na najwyższym poziomie.

W której technologii opłaca się postawić dom?

W owym artykule będą poruszane wszelkie tematy dotyczące domów z drewna. Bo fakty są takie, że w każdym przypadku domy drewniane są w stanie zadowolić każdego domownika. Trudno myśleć, iż będzie jakoś inaczej. Naturalnie nadal pokutuje w polskim społeczeństwie pogląd jakoby domy skonstruowane z drewna były niewypałem, lecz w końcu nikt nie powiedział, że musimy w każdym przypadku zgodzić się z obiegowymi teoriami. W szczególności, iż nierzadko różnego rodzaju osoby myślą, że drewno jest obecnie całkowitym niewypałem.

Co przemawia za tym, że warto wybrać okna plastikowe

Okna plastikowe podbiły ogólnopolski rynek. Ten kto nie jest przekonany, niech przejdzie się przez odnawiane osiedle, przyglądnie nowym domom w okolicy lub po prostu sam zwróci uwagę na to, przez jakie okna widzi świat — w domu lub w pracy. Najczęściej będą to białe okna PCV Wrocław.

Z jakiego powodu kochamy wielkie miasta?

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie egzystencji w wielkim mieście. Nie tak dawno temu ci wszyscy, którzy odnosili w życiu duże sukcesy i mieli możliwość sobie pozwolić na wzniesienie wymarzonego domku, gromadnie opuszczali metropolie i osiedlali się w miejscach otoczonych przez przyrodę. To dokładnie pośród szumu drzew i śpiewu ptaszków mogą w końcu należycie się zrelaksować oraz odprężyć się po zmaganiach codziennej rzeczywistości.

Dom energooszczędny

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ekologi i oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu odnotować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę.

Oszczędzające energię domy – wizja z dalekiej przyszłości czy może rzeczywistość? Wymierna oszczędność pieniędzy

Od pewnego okresu branża budownicza pracuje nad wdrożeniem zagadnień energooszczędności i pasywności domów i mieszkań. Również w polskich realiach powstaje sporo projektów i późniejszych gotowych realizacji wzorowych domów pasywnych, które budzą spore zainteresowanie i znajdują chętnych nabywców.

Nowoczesne projekty niewielkich domów

Małe domy wcale nie muszą być gorsze od tych dużych. Mimo tego, iż metraż małych domów jest rzecz jasna mniejszy, to na rynku odkryjemy nadzwyczaj dużo atrakcyjnych, nowomodnych projektów małych domów, które na pewno zrealizują nasze oczekiwania.