Kamień jako dominujący surowiec wykorzystywany w budownictwie

Jedną z bardziej przydatnych gałęzi produkcji przemysłowej jest kamieniarstwo. Od wielu lat wyroby kamienne są bowiem wykorzystywane i nierzadko nie można ich zastąpić odmiennymi tworzywami. Jednym z najbardziej poszukiwanych i preferowanych artykułów kamiennych są nagrobki.

Ponadto istnieje wiele innych wyrobów zakładów kamieniarskich. Ogólnie rzecz biorąc na wyroby kamieniarskie występuje bardzo wielki popyt. Świadczyć o tym może powszechność fraz w rodzaju kamieniarstwo w Warszawie w sieci. Ponadto samych punktów kamieniarskich jest bardzo dużo, a ich lista usług jest bogata. Jedną z najczęściej występujących lokalizacji punktów kamieniarskich są okolice cmentarzy, z uwagi na stałe zapotrzebowanie na nagrobki i pomniki.

Kamienne elementy konstrukcyjne

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Z kamienia wykonuje się sporo akcesoriów potrzebnych podczas budowy oraz wykończenia wnętrz wrocław domu. Te same produkty bywają również zrobione z pozostałych tworzyw, takich jak między innymi drewno. Wielu ludzi jednak wybiera kamień, na przykład dlatego że jest on materiałem bardzo trwałym i odpornym na rozmaite warunki. Do części tego rodzaju zalicza się na przykład schody. Schody kamienne bywają umiejscowione zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Oprócz tego można kupić elementy takie jak kamienne blaty czy parapety. Istnieją różne gatunki kamienia, używane do tego rodzaju produkcji. Wybór odmiany zależy przede wszystkim od tego, jaki produkt ma powstać i jakie jest jego wykorzystanie.

Płyty nagrobne

Najbardziej popularnym produktem przemysłu kamieniarskiego są niewątpliwie nagrobki. Od wielu lat praktykuje się tradycja stawiania zmarłym pomników tam, gdzie są oni pochowani. Nieodzownym elementem każdego miasta oraz niewielkich miejscowości jest cmentarz. Z czasem charakter płyt nagrobnych uległ zmianie, tak samo jak rodzaj tworzyw do ich wykonywania. Na dzień dzisiejszy preferuje się bardziej błyszczące gatunki kamienia, poddaje się je też drobiazgowej obróbce. Zakłady kamieniarskie udostępniają różne typy płyt nagrobnych. Zalicza się do nich między innymi pojedyncze i podwójne. Istnieją również specjalne nagrobki dziecięce, które posiadają mniejsze rozmiary od zwykłych. Koszt wykonania zależeć będzie od wykorzystanych materiałów oraz wymiarów produktu.

Both comments and pings are currently closed.