Posts Tagged ‘architektura’

Szkielety metalowe – rudyment współczesnego budownictwa

Popyt na nowe mieszkania lecz także na te z handlu wtórnego nie maleje od lat w naszym kraju. Co więcej, w większych miastach naszego państwa jesteśmy w stanie zaobserwować wzrastającą liczbę projektów budowlanych – od lokalów w dużych blokach, po przytulne domki w zabudowie szeregowej. Klienci są coraz bardziej rozeznani z tematem budownictwa i wymagający, stąd też firmy zajmujące się budową i sprzedażą są zmuszone wykorzystywać możliwie najlepszych jakościowo materiałów do budowy.

Krach na rynku mieszkaniowym?

Trzy ostatnie kwartały to okres spadków cen na rynku nieruchomości. Coraz mniej kosztują metraże na rynku wtórnym i pierwotnym, mniej wyłożymy też za budownictwo jednorodzinne. Niezależnie, czy w grę wchodzi Poznań czy Gdańsk, sprzedaż mieszkań przechodzi zastój. Niezmienny poziom cen za metr kwadratowy trzyma się czasem w niektórych modnych dzielnicach wielkich miast . Nie inaczej […]

Różne wybory klientów agencji nieruchomości

Najbliższy rok przyniesie istotne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S i ustawa deweloperska racze nie wpłyną pozytywnie na polepszenie kondycji rynku nieruchomości. Które mieszkania czy domy na sprzedaż będą wybierane przez kupujących w najbliższym czasie?

Rynek nieruchomości a kryzys

Kryzys gospodarczy z 2007 roku nie oszczędził polskiego rynku nieruchomości. Zaostrzenie przez instytucje finansowe warunków kredytowych i podniesienie cen towarów budowlanych spowodowało zmniejszenie popytu na nieruchomości. W ciągu kilku minionych lat uwarunkowania zmieniły się na lepsze a częstotliwość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Kraków” wzrosła mimo wszystko czy możemy ze spokojem spoglądać w przyszłość?

Nieruchomości użytkowe – trendy w branży

Głośno dyskutuje się o kryzysie gospodarczym, ale mimo to nie dostrzega się go na rynku lokali użytkowych. W szczególności w Krakowie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie użytkowe nadal sprzedają się praktycznie natychmiast.

Wynajem mieszkania w Warszawie

Szukanie mieszkania na wynajem często męczy. Zdarza się, że udaje się już po jednym dniu, ale bywa też, że szukamy ładnego mieszkania tygodniami. Stolica jest zasypana różnymi ofertami – jak nie popełnić błędu?