Jakiego rodzaju zaczep należy zalożyć do drzwi ciężkich?

Zaczep tego typu montuje się w drzwiach, jakie ograniczają dostęp do konkretnych pomieszczeń. Są montowane w prostych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu

Autor: Isover
Źródło: Isover
Mamy na myśli zaczep elektromagnetyczny. Do obiektów, w których jest najistotniejsze ograniczenie wstępu ludziom nieuprawnionym, należy montować elektrozaczepy zwykłe, jakie są odblokowywane po dostaniu napięcia. Wtedy uszkodzenie systemu kontroli albo zanik napięcia, nie ma roli na bezpieczeństwo budynku chronionego. W razie braku napięcia wstęp do budynku zostaje zablokowany. Wtedy wejście do pomieszczenia wymagać może wykorzystania klucza mechanicznego. W obiektach, w jakich najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników, trzeba montować elektrozaczepy rewersyjne bądź zwory elektromagnetyczne. Wejścia zabezpieczone takimi zamkami będą automatycznie sposób odblokowane po zaniku zasilania.
lampa wisząca

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowy zaczep elektromagnetyczny jest wytwarzany w wersji do zasilania stałym napięciem, napięciem zmiennym lub oboma naraz. W przypadku zasilania stałym napięciem, elektrozaczep działa bardzo cicho i nie słychać szczególnego buczenia zaczepu. W tym wypadku otworzenie drzwi mógłby zasygnalizować kontroler. Należy uważać na wartość zasilającego napięcia. W wypadku ciężkich drzwi metalowych lub drewnianych, zwykłe zaczepy elektromagnetyczne bardzo szybko ulegają zużyciu w wyniku bardzo dużych przeciążeń, jakie działają na jego zapadkę przy otwieraniu. Do ciężkich wejść trzeba zastosować elektrozaczepy większej odporności na zużycie i wzmocnionej konstrukcji.

W wypadku furtek(polecamy ogrodzenia panelowe) i drzwi zewnętrznych, trzeba stosować elektrozaczepy odporne na wilgoć oraz kurz. Do drewnianych drzwi można użyć jakiegokolwiek elektrozaczepu, ale zamiast zwykłego płaskownika należy użyć kątownika montażowego.
Both comments and pings are currently closed.