Budowanie hal przemysłowych – istotne informacje

Hale to budynki, jakie mogą sprawować dużo przeróżnych zadań. Zwykle stawia się je w celu wytwarzania, wyprzedawania ich, segregowania, albo przechowywania. Stal jest surowcem o sporej wytrzymałości, a budowa hal z niej jest podejściem przekazującym obszerne potencjały modelowania bryły obiektu.

plac budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Hale stalowe są odpowiednie jako hale wytwórcze, magazynowe, handlowe, sportowe, centra logistyczne, salony automobilowe i serwisowe, również budowle socjalne. Konstrukcje stalowe pozwalają na otrzymanie współczesnych i estetycznych obiektów. Stalowe obiekty zezwalają na otrzymanie budynku o ponadstandardowych zaletach użytkowych charakteryzujących się bardzo odpowiednimi parametrami izolacyjności akustycznej i termicznej, trwałością, oraz bezusterkową eksploatacją. Ze względu na swoje ogromne nawierzchnie, hale stalowe wspaniale nadają się na magazyny (informacje o budowie hali). Gromadzi się w nich prawie wszystko. Hale stalowe jako składy nadają się do składowania towarów spożywczych i przemysłowych.

Budowa hal produkcyjnych ze względu na swoją rolę i specyfikę obciążeń wymaga odrębnego sposobu do budowy. Najważniejszym elementem działalności zarówno na wstępnym etapie jak i późniejszym, wykonawczym jest technologia konstrukcji hal przemysłowych (więcej o wykonawcy hal). Zarówno fundamenty, posadzka jak i każde instalacje wewnętrzne są dobrane właśnie pod sprzęty i maszyny, jakie docelowo się w niej znajdą. Hale mogą być utrzymane we współczesnym stylu, czyniąc je wizytówką każdej współczesnej firmy. Styl (regały skandynawskie) wykończenia obiektu ma możliwość także nawiązywać do jej wyboru, logotypu, albo filozofii działania. Podobnie interesującą propozycją są hale namiotowe (więcej o konstrukcjach stalowych), oraz wykonane z płyty warstwowej.

Wielką zaletą jaką charakteryzują się hale prefabrykowane skonstruowane z płyty warstwowej jest łatwość w utrzymaniu higieny. Odmiennym jednakowo istotnym pozytywem jest bardzo prosta rozbudowa takiej hali. Gdy zabraknie miejsca w hali, jest możliwość szybko i prosto dostawić parę modułów. Konstrukcja hal stworzona jest z kątowników stalowych różnego typu w zależności od funkcji i średnicy obiektu. Bazę hali stanowi fundament, lub szklanki z betonu.
Both comments and pings are currently closed.