Posts Tagged ‘działka’

Kiedy skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Zdarza się, że po naszych rodzicach, dziadkach bądź krewnych otrzymaliśmy w spadku jakieś przedmioty, rzeczy, na przykład stare meble, biżuterię, obrazy czy nawet samochód. W takim wypadku z określeniem ich bodaj zbliżonej wartości nie powinno być problemów. Ale taka kłopot może zarysować się w sytuacji, kiedy naszą własnością stanie się mieszkanie, lokal lub działka. Samodzielnie raczej nie będziemy umieli kompetentnie wyznaczyć ich rynkowej wartości. Nie będziemy w stanie sprecyzować właściwej wartości naszej parceli.

Mieszkanie we wspaniałym apartamencie znacznie różni się od zwyczajnego trzypokojowego lokalu mieszkalnego

W pięknie zaaranżowanych pokojach mieszkają nie tylko posiadacze okazałych willi, lecz także ci, którzy odziedziczyli po pradziadkach starą kamienicę w centrum dużego miasta. Zniszczona elewacja nie zawsze jest wyznacznikiem komfortu, czy konkretniej jego braku, w życiu określonej rodziny – w końcu mieszkańcy przeważnie wolą zainwestować w kapitalny remont pokoju, niż wydawać oszczędności na odnowienie frontowej ściany budynku.

Zamieszkajmy we Wrocławiu

W dużych miastach stale pojawiają się kolejne nowe inwestycje. Deweloperzy doskonale wiedzą, że warto odrobinę się wysilić i znaleźć konkretną działkę oraz zacząć budować fajne osiedle. Jednak, jeżeli chodzi o mieszkania centrum Wrocław, to tu bardzo często można znaleźć mieszkania na rynku wtórnym. Ogłoszeń jest sporo, bo ludzie chcieliby albo wyprowadzić się do innej wrocławskiej dzielnicy, lub w ogóle postanawiają wyprowadzić się z miasta i wtedy pojawia się szansa dla kupujących.

Gdzie warto obecnie poszukiwać miejsc pod budowę domu jednorodzinnego?

Powszechnie wiadomo, że posiadanie osobistego miejsca zamieszkania to z pewnością ogromne marzenie dużej części z nas. Jest to w pewnej mierze widoczny wyraz naszej zupełnej niezależności oraz autonomii w życiu, do której przez cały czas dążymy. Powinno się tymczasem w tym miejscu zauważyć, że wyłowienie formy naszego domu pod żadnym pozorem nie jest zadaniem bezproblemowym.

Czemu tak dużo osób dokonuje przekształcania gruntów? Na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku kupna ziemi?

Dość często spotykamy się z przekształcaniem działek rolnych na budowlane, co stanowi świetną inwestycję, gdyż ziemie które nadają się pod zabudowę nieprzerwanie zyskują na wartości. Przekształcenie działki jest szczególnie opłacalne, gdy mamy do czynienia z gruntem niższej klasy, który w żadnym wypadku nie będzie nadawał się do uprawy roli. Wiele osób przerażają formalności, jakich należy dokonać w przypadku przekształcenia gruntu, jednak wiedzieć, że za każdym razem mamy możliwość skorzystać z pomocy specjalisty, który najlepiej wie, jak prawidłowo przebrnąć przez cały proces.

Każdy architekt ma projektowanie mieszkań w małym palcu – już teraz rozpocznij z nim współpracę!

Jeszcze parę lat temu można było zaobserwować, że spora część osób mieszkających na wsi chciało przeprowadzić się do miasta. Było to spowodowane tym, że obywatele niewielkich miejscowości sądzili, iż w mieście bezproblemowo odnajdą fascynującą i dodatkowo dobrze płatną pracę. Na nieszczęście z reguły okazywało się, iż w mieście było jeszcze większe bezrobocie, niż w konkretnej wsi.

Geodeta brzeg najmowany jest przy budowaniu szos

Trzeba poznać odpowiednie wielkości
Nie ma znaczenia, czy nabyliśmy działkę pod budowę własnego domu, czy pragniemy na niej stworzyć centrum handlowe, a być może zbudować drogę. Zawsze muszą okazać się przeprowadzone szybciej pomiary, tak żebyśmy posiadali świadomość, że działka ma odpowiednie wymiary, że nie będziemy zabierać terenów z następnej działki oraz że wszystko będzie się działo właściwie z prawem i wytycznymi znajdującymi się w umowie.

Co należy wiedzieć o budowie domu jednorodzinnego – z jakiej strony zacząć oraz czym kierować się podczas wyboru projektu

Posiadanie swojego domu jest marzeniem chyba większości ludzi. Samo kupno działki nie sprawia, że można postawić na niej budynek – potrzebne będą odpowiednie dokumenty. Co trzeba uczynić, by uzyskać zezwolenie na budowę?