Posts Tagged ‘działka’

Co należy wiedzieć o budowie domu jednorodzinnego – z jakiej strony zacząć oraz czym kierować się podczas wyboru projektu

Posiadanie własnego domu to marzenie chyba większości osób. Sam zakup działki nie sprawia, iż możemy postawić na niej budynek – niezbędne będą właściwe dokumenty. Co należy zrobić, by zyskać pozwolenie na budowę?

Mieszkanie we wspaniałym apartamencie znacznie różni się od zwyczajnego trzypokojowego lokalu mieszkalnego

W pięknie zaaranżowanych pokojach mieszkają nie tylko posiadacze imponujących willi, lecz także ci, którzy odziedziczyli po rodzicach stuletnią kamienicę w sercu dużego miasta. Obskurna elewacja nie zawsze jest wyznacznikiem komfortu, czy konkretniej jego braku, w życiu określonej rodziny – w końcu mieszkańcy przeważnie wolą zainwestować w gruntowny remont pokoju, aniżeli wydać oszczędności na odnowienie frontowej ściany budynku.

Gdzie warto obecnie poszukiwać miejsc pod budowę domu jednorodzinnego?

Uniwersalnie wiadomo, że posiadanie prywatnego domu to z pewnością wielkie marzenie dużej części z nas. Jest to niejako widoczny wyraz naszej kompletnej niezależności oraz autonomii w życiu, do jakiej permanentnie dążymy. Należy tymczasem w tej sytuacji zauważyć, że wyłowienie formy naszego mieszkania wcale nie jest zadaniem prostym.

Kiedy skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Zdarza się, że po naszych rodzicach, dziadkach lub rodzinie dostaliśmy w spadku jakieś przedmioty, rzeczy, na przykład stare meble, biżuterię, obrazy czy nawet samochód. W takim wypadku z wyznaczeniem ich przynajmniej zbliżonej ceny nie powinno być dylematu. Ale taka trudność może pojawić się w wypadku, jeżeli naszą własnością stanie się mieszkanie, lokal lub działka. Samodzielnie raczej nie będziemy potrafili prawidłowo ustalić ich rynkowej wartości. Nie będziemy w stanie wyznaczyć właściwej wyceny naszej parceli.

Zamieszkajmy we Wrocławiu

W dużych miastach ciągle pojawiają się jakieś nowe inwestycje. Deweloperzy mają świadomość, że dobrze trochę się wysilić i wyszukać sensowną działkę oraz zacząć budować ciekawe osiedle. Ale, kiedy chodzi o mieszkania centrum Wrocław, to tu najczęściej możemy znaleźć mieszkania na rynku wtórnym. Ogłoszeń jest dużo, bo ludzie maja ochotę albo przeprowadzić się do innej wrocławskiej dzielnicy, albo w ogóle postanawiają wyprowadzić się z miasta i wtedy jest szansa dla kupujących.

Czemu tak dużo osób dokonuje przekształcania gruntów? Na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku kupna ziemi?

Dość często spotykamy się z przekształcaniem działek rolnych na budowlane, co stanowi świetną inwestycję, gdyż ziemie które nadają się pod zabudowę nieprzerwanie zyskują na wartości. Przekształcenie działki jest szczególnie opłacalne, gdy mamy do czynienia z gruntem niższej klasy, który w żadnym wypadku nie będzie nadawał się do uprawy roli. Wiele osób przerażają formalności, jakich należy dokonać w przypadku przekształcenia gruntu, jednak wiedzieć, że za każdym razem mamy możliwość skorzystać z pomocy specjalisty, który najlepiej wie, jak prawidłowo przebrnąć przez cały proces.

Każdy architekt ma projektowanie mieszkań w małym palcu – już teraz rozpocznij z nim współpracę!

Jeszcze parę lat temu można było zaobserwować, że spora część osób mieszkających na wsi chciało przeprowadzić się do miasta. Było to spowodowane tym, że obywatele niewielkich miejscowości sądzili, iż w mieście bezproblemowo odnajdą fascynującą i dodatkowo dobrze płatną pracę. Na nieszczęście z reguły okazywało się, iż w mieście było jeszcze większe bezrobocie, niż w konkretnej wsi.

Geodeta brzeg najmowany jest przy budowaniu szos

Trzeba poznać odpowiednie wielkości
Nie ma znaczenia, czy nabyliśmy działkę pod budowę własnego domu, czy pragniemy na niej stworzyć centrum handlowe, a być może zbudować drogę. Zawsze muszą okazać się przeprowadzone szybciej pomiary, tak żebyśmy posiadali świadomość, że działka ma odpowiednie wymiary, że nie będziemy zabierać terenów z następnej działki oraz że wszystko będzie się działo właściwie z prawem i wytycznymi znajdującymi się w umowie.