W jaki sposób funkcjonuje budowlany osuszacz kondensacyjny?

Nie jest to istotne, czy właśnie budujesz własny dom, czy też może pracujesz przy wylewaniu fundamentu. Tak czy inaczej spotkasz w końcu w czasie wykonywania tych prac konieczność wykorzystania jakiegoś budowlanego narzędzia.

skrzynia

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Chodzi tu o osuszacz budowlany, który może pomóc wyzbyć się niechcianej wilgoci i także usprawni w ten sposób cały proces konstrukcji budynku. Warto wiedzieć, że na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które posiadają za zadnie usprawnienie nam wykonywanie czynności i usunięcie zawilgocenia. W niniejszym artykule przyjrzyjmy się trochę dokładniej różnym mechanizmom, które są używane do tego zadania na placach budów. Jest dla przykładu osuszacz budowlany kondensacyjny lub absorpcyjny. Są to 2 najważniejsze rozwiązania, które są stosowane w urządzeniach wykorzystywanych do osuszania budowli oraz domów. Przykładowo osuszacz kondensacyjny może swoją konstrukcją przypominać nieco klimatyzację, zaś jego sposób funkcjonowania opiera się na stopniowym skraplaniu wody (żywa woda) występującej na chłodnych powierzchniach. Tego typu narzędzie składa się ze sprężarki, zatem kompresora, dwóch powierzchni wymieniających ciepło (z których jedna chłodzi, natomiast druga ogrzewa) i z radiatora.
Swego typu system chłodzenia ma obudowę hermetyczną, przez co jedyne to o czym należy posiadając taki osuszacz pamiętać w czasie jego eksploatacji, to cykliczne oczyszczanie filtra powietrza. Najważniejszą mocną stroną tego rodzaju urządzenia jest bardzo dobra efektywność przy stosunkowo niewielkim przedziale temperatur oraz wilgoci.

Osuszacze kondensacyjne sprawdzą się znakomicie w każdym miejscu tam, gdzie posiadamy do czynienia ze stosunkowo dużym zawilgoceniem powietrza, zatem powyżej 70-80% oraz przy temperaturach ok. 30 stopni Celsjusza. Niższe zawilgocenie i mniejsze ciepło automatycznie redukują niestety efektywność takiego urządzenia.
Both comments and pings are currently closed.