Sznur kominowy – jego rodzaje oraz najważniejsze używania

Do jakich zadań używane są sznury kominowe? W jakich temperaturach mogą być one stosowane? Jakiego rodzaju grubości a także długości taki sznur ma możliwość posiadać, nie napomykając o cenie, jaką konkretnie ma możliwość osiągnąć? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżo co napisanego – felietonu!

okna

Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com
Sznury stosowane przy kominach są dość mocno charakterystyczne i posiadają kilka rodzai zastosowań. Wyróżnić w nich na pewno możemy sznury dylatacyjno-centrujące, oraz takie wykonane z wełny mineralnej. Te pierwsze używane są przy montowaniu zrobionych z ceramiki przewodów kominowych, oraz zarazem jako sposób ich centrowania. Często bywają też stosowane przy podłączaniu kotłów typowo spalinowych do tych ceramicznych. Cenowo takiego rodzaju sznur wychodzi wliczając średnią 10 zł brutto za mb, jednak bywa to jak najmocniej opłacalne, głównie z powodu faktu, że ten konkretny sznur jest całkiem niepalny.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link farba do metalu, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zainteresują.

Drugi rodzaj, czyli sznur kominowy z wełny mineralnej jest znacznie bardziej tani – za 1 mb zapłacimy około 5 zł, a temperatura, w jakiej to może być używany wynosi nie więcej niż 200-400 stopni Celsjusza. Jak można łatwo się domyśleć, taka temperatura musi coś oznaczać, a znaczy konkretnie to, że w niej nie występuje tak zwane „wytrącanie się wilgoci”. Mówiąc dosadnie takiego rodzaju sznur w ogóle nie powinien być stosowany w miejscach, w których to wytwarzające się spaliny są spalinami mokrymi.

Na koniec trzeba dodać, iż obojętnie, który sznur będziemy pragnęliby stosować, mamy możliwość doboru bardzo różnych długości – również tych niestandardowych – oraz szerokości, które są adekwatne do swojego zastosowania.
Both comments and pings are currently closed.