Nowoczesne sposoby izolacji termicznej.

Z uwagi na fakt, iż Polska znajduje się w umiarkowanym klimacie planując strukturę budynku mieszkalnego powinniśmy uwzględnić w jego planie dobrą izolacje termiczną. Izolacja taka musi strzec mieszkańców budynku zarówno przed zimnem w czasie surowych zim, ale również przed upałami, w trakcie parnych letnich dni.

Kolejną przesłanką są sprawy ekonomiczne, poprawnie dobrana i wykonana izolacja termiczna pozwoli użytkownikom poczynić poważne oszczędności w czasie grzewczym, ponieważ dobre ocieplenie budynku zmniejszy kwestie utraty ciepła. W ostatnim czasie furorę w kwestii ociepleń mieszkań robi izolacja pianką PUR.

budowa

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Spośród pianek PUR poleca się piankę o prostej strukturze (tzw. lekką) jak również piankę o zamkniętej strukturze (tzw. ciężką). Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa, zawiera w swojej budowie przeważająca ilość komórek otwartych, przez co „oddycha”. Pozwala to na utrzymanie miłego środowiska w pomieszczeniu. Para wodna krążąca w powietrzu (będąca wytworem złej wentylacji) nie skrapla się na jej przestrzeni i nie powoduje stworzenia się pleśni. Ten sposób jest bardzo dobry do ogrzewania i ściszania poddaszy użytkowych, nie tylko przez wzgląd na swoją paroprzepuszczalność. Objętość pianki lekkiej to około 12kg/m³ (ciężkiej to od 30-60kg/m³), nie obciąża w związku z tym ona budowy, a sztywniejąc dodatkowo ją wzmacnia. Piana PUR nakładana jest przez hydrodynamiczny natrysk, co dopuszcza na wypełnienie wszelkich z trudem dostępnych punktów. Jest to kluczowe ze względu na wielopłaszczyznowe kształty struktur dachowych. Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa nie nadaje się, ze względu na swoje własności, do ocieplania fundamentów (możliwość chłonięcia wody, brak odporności na ściskanie).Pianka zamknięto-komórkowa mieści w sobie komórki zamknięte (co najmniej 90% takich komórek w zależności od przeznaczenia). Jej gęstość będzie się wahać od 30-60kg/m³.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź link zamieszczone tutaj, są w tamtym miejscu inne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Ten wariant pianki ze względu na znacząca gęstość, zamknięte komórki, niską paro przepuszczalność i dodatkowo dużą wytrzymałość na zgniatanie nadaje się doskonale do termo jak również hydroizolacji równych dachów i stropodachów, ścian, fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni itp.

budowa domu

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Podsumowując, izolacja pianką PUR (IZOLACJEPIANKOWE) ze względu na wysoką jakość wykonania oraz koszty montażu będzie wypierała używane do tej pory systemy termoizolacyjne.
Both comments and pings are currently closed.