Klinkier ceramiczny to zapewnienie wytrzymałości i rzetelności. Czy wiesz dlaczego? Poznaj jego właściwości

Klinkier ceramiczny to tworzywa ceramiczne o czerepie spieczonym, bez właściwości jednakowoż zeszkliwienia powierzchni. Otrzymuje się je przez spalanie glin wapienno-magnazjeowych, wapienno-żelazistych czy żelasistych. Temperatura tego spalania waha się od tysiąc do 1300 stopni Celsjusza. Klinkier jest wykorzystywany szczególnie w produkcji cegieł, płytek i dachówek. Każdy z wyrobów klinkierowych jest odporny na mróz i nasiąkliwości do 6 procent.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród produktów klinkierowych możemy wymienić cegłę budowlaną klinkierową. Jest to materiał o jednakowych wymiarach jak cegła normalna pełna. tworzona jest z otworami lub jako pełna, chociaż możemy spotkać też inne wymiary. Jej cechy szczególnie to przede wszystkim twardość, mniejszy stopień nasiąkliwości niż cegła licowa i wysoka wytrzymałość. Taka cegła jest odporna na mórz, jest niepalna, nie zmienia koloru przez działanie słońca. Pozostałe produkty to na przykład cegła kominowa, jaka pasuje do stawiania wolno stojących kominów przemysłowych.

Kształt tych cegieł jest dość charakterystyczny – wycinek pierścienia kołowego.

Zainteresowały Cię opisy opisane w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj na stronie (https://www.apinstallations.pl/pompy-ciepla/) podobne informacje, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej strony.

Cegła kanalizacyjna, jak same nazewnictwo wskazuje służy do budowy sieci kanalizacyjnej, która potrzebuje szczelności. Cegła drogowa służy do budowy nawierzchni dróg, lecz także placów fabrycznych, parkingów. Elewacje z cegły klinkierowej zaliczyć możemy do najlepszych, bardzo cenionych. Nie tylko, są bardzo trwałe i ponadczasowe. Dodatkowo mogą się pochwalić wysokimi walorami estetycznymi, a także parametrami technicznymi. To wszystko sprawia, iż stosujemy je od lat. Cegły klinkierowe plasują się na samym szczycie w rankingu cegieł elewacyjnych (więcej przydatny klinkier ceramiczny dowiesz się właśnie tu). Aby je wyrobić stosuje się jedynie najwyższej jakości sezonowane gliny. Nie wypala się ich, lecz poddaje się je spiekaniu w temperaturze 1100 stopniu Celsjusza.

To sprawia, że odznaczają się niebywałą twardością. Na rynku dostępnych jest duża ilość cegieł elewacyjnych. Najważniejsza różnica pomiędzy nimi to kolor, faktura oraz kształt. Kolorystyka jest zależna od sposobu wypalania i zastosowanego surowca. Można spotkać cegły żółte, brązowe, czerwone, białe i szare. Każda z tych barw jest naturalna. Jednakowoż najbardziej powszechnym jest kolor czerwony, lecz w różnorodnych odcieniach, przykładowo ciemnowiśniowy, cynober lub burgund. Wyśmienicie dopasują się do drewnianej okładziny, jasnego tynku czy czerwonej dachówki.
Both comments and pings are currently closed.