Jakie elementy dekoracyjne wybrać do strefy kominkowej?

Dzisiejsze kominki to produkty świetnie zaprojektowane, designerskie pod względem wyglądu i wytworzone w nowoczesnej technologii. W jaki sposób można dodatkowo zadbać o piękno strefy kominkowej?

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
O estetyce wnętrza decydują nie jedynie meble, lecz również właściwie dobrane dekoracje. O ile jesteśmy właścicielami nowoczesnego, surowego lokum, warto zatroszczyć się o to, aby wokół paleniska pojawiły się ożywiające wnętrze dodatki. Nad paleniskiem można powiesić optycznie powiększające oraz rozjaśniające pokój lustro lub – tu – intrygującą grafikę. Na podłodze warto umieścić dywan, stylistycznie pasujący do pomieszczenia – w przypadku aranżacji pałacowej może to być bogato wyszywany, wysokiej jakości kobierzec z drogich materiałów, w aranżacji ekologicznej świetnie sprawdzi się wykonany z naturalnych surowców dywanik w ziemistych kolorach, natomiast posiadacze lokum w stylu art deco powinni postawić na tkaninę w ożywczym kolorze bądź z wyrazistym, geometrycznym wzorem, co całkowicie odmieni przestrzeń kominkową – ceny za wkłady kominkowe.

Przedmioty, które ustawimy na gzymsie lub przed paleniskiem, powinny być wykonane z całkowicie niepalnych tworzyw. Trzeba także zwrócić uwagę jaka jest zabudowa kominek jaką jest wykończony, tak by dodatki pasowały stylistyką. Najlepiej sprawdzą się gliniane wazony, ceramiczne figurki, kamienne donice czy metalowe świeczniki. Warto zdecydować się na takie dekoracyjne elementy, bowiem pusta przestrzeń wokół paleniska może wydawać się zimna lub pozbawiona wyrazu – zapełniając ją wymienionymi drobiazgami sprawimy, że stanie się przyjazna i przytulna. Uwzględnijmy zatem te drobiazgi w budżecie na aranżację strefy kominkowej.

Gdy dojdziesz do wniosku, że pomocne okazałyby się uzupełniające treści na prezentowany temat, to kliknij tu i sprawdź również pozostałe wiadomości.

Jeżeli chodzi o wkłady kominkowe cena najczęściej kształtuje się na poziomie około 1-2 tys. złotych, ale możemy postarać się o rabat wybierając instalację u jednego producenta. Wysokiej jakości, niepalne dekoracje nie są najtańsze, ale jedynie elegancki wkład uzupełniony o piękne dodatki stworzy efekt jakiego oczekujemy.

Both comments and pings are currently closed.