Jak ogrzać garaż, żeby można w nim było mieć zakład samochodowy?

Jeśli chcemy prowadzić warsztat naprawczy, jest wiadome, że potrzebujemy do tego odpowiedniej przestrzeni. Żeby posiadać taki warsztat, trzeba zagospodarować właściwy garaż.

Profil TK 77 firmy Spectus w kolorze mahoń

Autor: Spectus
Źródło: Spectus
Na taki warsztat idealny będzie garaż ocieplany, który byłby porządnie zbudowany. Do tego celu z pewnością nie spełni się garaż blaszany, ponieważ jest on zbyt wrażliwy na czynniki atmosferyczne. Poza tym do tego garażu bardzo łatwo można się włamać. Pomimo obcego zabezpieczenia, może poddawać się on korozji. Najlepiej sprawdzi się solidnych rozmiarów garaż betonowy lub solidna konstrukcja stalowa. Garaż zagospodarowany jako warsztat samochodowy powinien spełniać niezwykle wiele cech. Przede wszystkim powinien być on dobrze docieplony oraz odpowiednio duży. W takim garażu nie musiałaby być temperatura pokojowa, lecz musi być wystarczająco ciepło, aby dawało się tam pracować. Powinno być w tamtym miejscu ciepło, nawet w zimie. Mechanizmy samochodów również będą działać w lepszy sposób w dodatnich temperaturach.
wełna mineralna

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
garaż ocieplany

Autor: Phil Guest
Źródło: http://www.flickr.com
To, że garaż musi być solidny, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dzięki temu, że będzie odporny na różne niekorzystne czynniki pogodowe, będzie służyć nam przez długi okres czasu. Jeśli początkowo garaż jest nieocieplony, można ocieplić go samodzielnie. Najbardziej oczywistym jest przyklejenie styropianu do ścian. Dzięki temu przygotowana będzie warstwa ochraniająca przed mrozem. Można przymocować styropian na klej – kleje żywiczne lub piankę montażową. Jest to dosyć prędki sposób na docieplenie garażu.

Na pewno będzie w garażu trochę bardziej ciepło, ale to wyjście posiada także swe mankamenty. Własnoręcznie ocieplony garaż mógłby wyglądać dość nieestetycznie, gdyż byłyby na nim odstające fragmenty styropianu.
Both comments and pings are currently closed.