Urządzamy własną sypialnię

Alkowa to twój azyl domowy. Niezależnie od tego, który styl aranżacji wybierzesz – współczesny, orientalny, romantyczny czy retro, to jedno musi być pewne – powinna być niczym z marzeń. Alkowa jest oazą wypoczynku, poprawnie zaplanowana oraz wyekwipowana gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Aranżując ją musimy zatroszczyć się o utworzenie klimatu sprzyjającemu relaksowi oraz dobrać należyte, praktyczne umeblowanie.

Sypialnia

Autor: Max-Fliz
Źródło: www.max-fliz.com.pl
Meble kuchenne na wymiar w Warszawie? Sprzęty które powinny zagościć w naszej alkierzu to: łóżka, nocne stoliki, szafa i komoda – do przechowywania osobistej garderoby. Niezmiernie ważne dla kreowania klimatu jest też oświetlenie oraz kolorystyka pomieszczenia a także sprzętów – do tych elementów również powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę. Do oprzyrządowania dodatkowego zaliczyć możemy toaletkę, kominek a także lustro. Łoże jest jednak najważniejsze. To w nim spędzimy mnóstwo czasu, zatem bez względu na dominujące trendy oraz przeboje sezonu trzymajmy się zasady, iż ma być komfortowe. Zarówno łoże jak również materace to nabytek na lata, zatem winien zostać do głębi rozmyślny. Łoże winno posiadać wymiar dopasowany do najwyższej drzemiącej w nim osoby (wielkość osoby + co najmniej dwadzieścia centymetrów. Ponieważ łoże najczęściej zajmuje centralną część sypialni, powinno się również dobrze prezentować. Warto zatroszczyć się w porę o estetyczną narzutę a również komplet ozdobnych poduch.

Szafa na zamówienie

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
Jak znaleźć dobre meble i szafy na wymiar w Warszawie?
Zalecana minimalna wielkość łóżka dla 2 ludzi to 140 cm, wygodne jest 160 cm, a ideał to dwieście centymetrów . To zależy oczywiście od wielkości alkierzy. Z obu stron łoża powinno być blisko 70 cm pustej powierzchni. Nawet jeśli na pozór może wydawać się to niemożliwe, trzeba próbować (może kosztem rozmiarów materaca). Jeżeli nasza sypialnia jest niewielkich rozmiarów, możemy zamówić tzw. meble na wymiar. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarkę hasło: meble na wymiar Warszawa bądź szafy na wymiar Warszawa.

Sypialnia służy wyciszeniu oraz odpoczynkowi. Przyjmuje się w związku z tym, że barwy w owym pomieszczeniu winny być raczej stonowane. Jeżeli nasza alkowa nie jest ogromnym wnętrzem możemy ją optycznie powiększyć wykorzystując lustra. Lustra odbijają świtało więc sprzyjają rozświetleniu sypialni co jest przydatnym zabiegiem w wypadku niewielkich powierzchni. Możliwe, że tego nie wiesz!

Both comments and pings are currently closed.