Rynek mieszkań w 2013

Kończący się 2012 okazał się korzystny dla wszystkich, którzy planowali kupować nieruchomości. Według analiz znawców, nowy dwa tysiące trzynasty rok będzie jeszcze bardziej opłacalny. Ceny mieszkań będą ustawicznie obniżać się jeszcze przez dużo miesięcy. Jedyną barierą w uzyskaniu lokum może okazać się fakt, że do Polski nadchodzi niestety recesja. A to zjawisko zaś oznacza, że banki niechętnie będą udzielać pożyczek.

Jeżeli chcesz obejrzeć obecne oferty sprzedaży metraży w mieście Kraków, musisz wyszukać je używając internetu. Do Google wpisz słowa: „nieruchomości Kraków”. Ogłoszeń zobaczysz na pewno mnóstwo, bo podaż na rodzimym rynku mieszkaniowym stała się ogromna, a popyt niewielki, z tego powodu właśnie koszty zakupu cały czas się obniżają.

Tak samo jak w przypadku sprzedaży mieszkań, ceny wynajmu też wciąż maleją. Temat ten powinien najbardziej zainteresować żaków, którzy przybywają do miasta na studia i raczej nie posiadają na tyle kapitału, by nabyć od razu całe mieszkanie. Aby wyszukać porządne oferty wynajmu czterech kątów w Krakowie, do wyszukiwarki internetowej należy wpisać sformułowanie „mieszkania do wynajęcia Kraków”. Warto poszukiwać mieszkań w pobliżu uniwersytetów i niedaleko przystanków krakowskiego mpk.

Pośrednik nieruchomości to dobry zawód, który można uzyskać. Jeszcze parę lat temu, aby zostać pośrednikiem nieruchomości, należało zaliczyć specjalny test państwowy. Na dzień dzisiejszy taki egzamin ma zaliczyć wyłącznie osoba, która posiada wykształcenie średnie. Jeśli skończysz tematyczne studia magisterskie bądź po zaliczeniu tytułu magistra zaliczysz studia podyplomowe, nie masz obowiązku podchodzić do żadnego egzaminu. Przyszły pośrednik nieruchomości ma być osobą, która nie wpadała w konflikty z prawem oraz ma za sobą obowiązkowe praktyki w zawodzie. Poza tym każdy człowiek, który chce zarabiać jako pośrednik nieruchomości, jest zobligowany do przestrzegania zestawu przepisów etycznych.

Both comments and pings are currently closed.