Rachunek za gaz ziemny – za co tak w zasadzie płacimy?

Największym dostawcą gazu ziemnego w Polsce jest PGNiG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe oraz Gazownictwo. Z gazu ziemnego korzysta dziś kilkanaście milionów jednostek na terenie Polski. Gazu używamy do gotowania, podgrzewania wody, poniektórzy posiadają także ogrzewanie na gaz, skrótowo mówiąc, gaz jest nam konieczny do życia i w naszych domach korzystamy z niego każdego dnia. Gaz ziemny jest szacowany za metr sześcienny, jednakże ceny gazu zdołają się różnić w zależności od regionu bądź grupy taryfowej.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
Średnia stawka za gaz ziemny na terenie Polski to blisko 1,30 a 1,30 złoty, nie jest więc to relatywnie szeroki wydatek – główna. Aczkolwiek nie wszyscy płacą małe rachunki za gaz. Jeśli w naszym domu na gaz mamy wyłącznie kuchenkę, to koszta zdołają być naprawdę niewielkie.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa pompa ciepła samsung na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam dużo bardzo pożytecznych informacji.

W 50metrowym mieszkaniu przy czteroosobowej rodzinie rachunki za gaz zdołają dać w wyniku nawet do 10-15 złotych co miesiąc. Niewątpliwie koszta te nie są znaczne. Niemniej jednak jeżeli w naszym domu posiadamy nie tylko kuchenkę gazową, ale także gazowe ogrzewanie czy też wodę podgrzewaną na gaz – wówczas musimy liczyć się ze znacznie wyższymi rachunkami nawet do kilkuset złotych co miesiąc.

Jak już wspomnieliśmy na ceny gazu mają oddziaływanie również grupy taryfowe. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy taryfy – W1, W2 i taryfę W3. Im niższą taryfę mamy, tym mniejszy rachunek za gaz uiścimy. Jeśli zużywamy sporą ilość gazu, wówczas obowiązują nas opłaty spośród wyższej taryfy, jeśli używamy niewiele gazu – wówczas płacimy za gaz z taryfy najniższej, czyli W1.

Pożądane byłoby zorientować się którą taryfę posiadamy. Jeżeli za gaz płacimy sporo, możemy zastanowić się nad jego oszczędzaniem.

To znakomity pomysł, żeby przestudiować ten wpis, gdyż pozostałe polecane www (http://www.bramkor.pl/bramy) mają podobne treści, które pochłoną Cię całkiem.

Krótsze kąpiele, mniej pichcenia na kuchence gazowej czy też mniejsze ogrzewanie zdoła spowodować, że uda nam się przejść do niższej, tańszej taryfy, co korzystnie wpłynie na nasz rachunek za gaz. Prócz zużycia i opłaty taryfowej płacimy też abonament za gaz. Jest to opłata, którą ponosi każdy z nas, z racji tego, iż gazownia standardowo dostarcza nam gaz. Ponadto nasz rachunek za gaz obejmuje także opłatę sieciową stałą i zmienną. Opłata sieciowa stała to opłata za utrzymanie sieci, a zmienna – za dawanie gazu, jaki ma wyznaczone właściwości i parametry.

Both comments and pings are currently closed.