Od czego zacząć budowę budynku? zastanów się zanim rozpoczniesz prace budowlane

Oczywiście budowę domku musimy zacząć od wybrania działki. Pomimo pozorów jest to niezmiernie ważna decyzja, bowiem to od niej zależy czy będzie można wybudować budynek wolnostojący o wybranych parametrach. Aby się tego dowiedzieć musimy złożyć podanie do urzędu gminy o warunki zabudowy.

Kiedy mamy już parcelę i warunki zabudowy musimy wybrać odpowiedni projekt domku. Podczas wyboru planu należy się zastanowić nad tym, jaki ma to być budynek: parterowy, z użytkowym poddaszem, malutki, ogromny, podpiwniczony itp. i trzeba zwrócić uwagę na takie szczegóły jak: z której strony będzie wejście, czy ma mieć taras, ile będzie izb oraz w jaki sposób rozlokowane, czy jest garaż, czy toaleta a także kuchnia będą blisko siebie. Nie mniej ważne jest również co będzie widać poprzez okna.

Jeżeli decydujemy się na ekipę należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Po pierwsze czy firma jest zarejestrowana. Dosyć często zdarza się, że przedsiębiorstwo jest „na lewo” i kiedy coś pójdzie nie tak to niestety będziemy mieć problemy bo firma w prosty sposób może „ulotnić” się.

drzwi

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE

Równie istotnym czynnikiem jest portfolio ekipy. Warto zobaczyć inne budynki zbudowane przez danych fachowców, porozmawiać z posiadaczami czy firma była obowiązkowa, czy robiła wszystko zgodnie z projektem, czy wywiązywała się z terminów.

Później zamawiamy materiały budowlane Wrocław takie jak: cegły, wylewki, beton, zbrojenie -dowiedz się więcej. Trzeba zwrócić uwagę czy wykonawca posiada swój sprzęt a także czy ma majstra, który będzie nią kierował. Przy każdej budowie, nawet kiedy wznosi się budynek systemem gospodarczym, musi być kierownik budowy – wymaga tego prawo Niewątpliwie z wykonawcą trzeba podpisać umowę.

To co najważniejsze już jest, zatem możesz rozpocząć budowę. Jednak nim się przystąpi do pierwszych robót należy przynajmniej siedem dni przedtem zawiadomić starostwo o terminie rozpoczęcia prac. Nabyć należy tablicę informacyjną, jaka przez cały czas trwania budowy powinna stać na placu. Będą na niej dane inwestora – zaplanuj remont. Oprócz tabliczki trzeba mieć dziennik budowy. Rejestruje się tam przebieg prac.

Czy pragniesz przeczytać więcej nowości (http://www.emmi.pl/realizacje/zabudowy-salonu-i-sypialni) na opisywane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – nie rozczarujesz się. To pokrewna problematyka!

Teraz można spokojne budować dom. W odpowiednim czasie zamówić okna – http://www.stanmal.pl/oferta-slusarka-aluminiowa.html – i drzwi wewnętrzne Erkado. Na koniec czeka cię jeszcze położenie posadzek a także wyekwipowanie umywalni w kabiny prysznicowe.

Gdy prace się zakończą powtórnie trzeba pójść do starostwa żeby poinformować tym razem o zwieńczeniu prac. Należy to zrobić 2 tygodnie przed wprowadzaniem się do nowego domku.
Both comments and pings are currently closed.