Nabywamy należyty agregat prądotwórczy

Na prywatną elektrownię stać właściwie niewielu, ale do pewnego stopnia mogą ją nam zastąpić względnie tanie, uniwersalnie dostępne agregaty prądotwórcze, jakie zasilą urządzenia elektryczne w punktach, w jakich nie ma możliwości podłączenia się do sieci elektroenergetycznej.

agregat mobilny

Autor: TECE
Agregat mobilny może się okazać pomocny każdemu – na obozie, działce rekreacyjnej czy też w garażu, do którego nie przywiedziono prądu (Zobacz więcej). Może też stanowić element instalacji awaryjnego zasilania mieszkania – na wypadek dłuższej pauzy w dostawie energii elektrycznej, która dzisiaj bywa też równoznaczna z niedostatkiem ogrzewania jak też wody w kranie.

tableau - dom

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
łazienka

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Do zastosowań domowych właściwe są urządzenia o małych gabarytach a także stosownie mniejszej mocy. W wypadku urządzeń generujących energię prądu przemiennego definiuje się tzw. moc pozorną, jakiej jednostką jest woltoamper. W umiarkowanej cenie (kilka tysięcy złotych) można nabyć takie o mocy od 0,5 do kilku kVA. Urządzenia o mocy do 1,5 kVA są w większości wypadków przenośne (mogą mieć postać walizki). Te o większej mocy są już ogromne i ciężkie, więc należy je przemieszczać na kołach – z tego względu trzeba traktować je właściwie jak przyrządy stacjonarne.
Najtańsze agregaty ruchome zasilają narzędzia (zobacz pro-line) do nich podłączone energią zgromadzoną wcześniej w akumulatorach. Oczywistą wadą takiego wyjścia jest chwilowe działanie – mogą zagwarantować moc kilkuset watów przez kilkanaście, w najlepszym razie kilkadziesiąt minut, po których wymagają parogodzinnego ładowania akumulatorów. W miarę swobodne korzystanie z narzędzi elektrycznych zapewnia generator prądu napędzany silnikiem spalinowym kruzer.pl/content/6-o-kruzer .

Pełne zatankowanie ich zasobników paliwa wystarcza na parę godzin pracy, zaś siła zależy od wielkości zastosowanego silnika – może być dowolnie wielka, tyle iż przekłada się to na koszt przyrządu.
Both comments and pings are currently closed.