Jaka uszczelka będzie najlepsza do uszczelnienia drzwi a jaka do okien?

Bez odpowiednich uszczelek do okien i drzwi będą one nieszczelne. Będzie się to wiązać ze znacznymi stratami ciepła. Będzie na tym cierpieć również izolacja akustyczna.
Dziś możemy kupić dużo produktów uniwersalnych, jakie możemy zastosować zarówno do drzwi jak i do otworów okiennych.

uszczelka

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej istotne jednak będzie określenie rodzaju drzwi, jakie chcemy zabezpieczyć. Uszczelka do drzwi zewnętrznych, powinna pełnić rolę amortyzatora. Taki amortyzator efektywnie wyhamuje skrzydło drzwi i uniemożliwi trzaskanie nimi. Uchroni to konstrukcję drzwi przed zniszczeniami. Uszczelka do drzwi montowanych wewnątrz powinna wyróżniać się dobrymi parametrami, które odpowiadają za izolację akustyczną, termiczną a także blokowanie powietrza i wody. Jest to istotne zwłaszcza w wypadku drzwi do budynku wolnostojącego. Trzeba więc poszukiwać uszczelek, jakie są dodatkowo wzmocnione i posiadają znaczną ilość surowca izolującego. Uszczelka do drzwi balkonowych musi wyróżniać się odpowiednimi parametrami, które są związane z cieplną izolacją. Nie jest tu najbardziej istotne zabezpieczenie przed trzaskaniem nimi.
Ładowarka

Źródło: www.flickr.com
Dziś możemy kupić także produkty, które dostosowane są do określonych wariantów okien. Jeżeli chodzi o okna PCV, to warto wybrać produkty plastyczne, dzięki którym po jakimkolwiek odkształceniu wrócą one do swego kształtu. W przypadku okien okna wrocław plastikowych dobrze sprawdzą się rozwiązania innowacyjne, gdyż znakomicie likwidują one wszelkie nieszczelności, jakie pojawiają się w oknach wykonanych z plastiku. Biorąc pod uwagę surowiec, z jakiego stworzona jest uszczelka, moglibyśmy wyróżnić uszczelki z PCV, uszczelki TPE i podkładki silikonowe. Podkładki z PCV są to najtańsze uszczelki dostępne na rynku.

Wytłacza się je przy użyciu specjalistycznych profili, przez co dobrze przylegają do wszystkich uszczelnianych części. Wadą tego typu uszczelek jest szybkie odkształcanie się oraz bardzo niska wytrzymałość na aspekty zewnętrzne.
Both comments and pings are currently closed.