Jak możemy walczyć z wilgocią w mieszkaniu?

wilgotność w domu to kłopot wielu osób. Napływa ona do naszych mieszkań częściowo wraz z wywodzącym się z zewnątrz powietrzem, a do pewnego stopnia w rezultacie przebywania mieszkańców w danym pokoju.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: GollyGforce – Living My Worst Nightmare
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy robić, żeby zapobiegać gromadzeniu się wilgotności – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym tekście.
Gdy już się ta wilgoć pojawi, w jaki sposób trzeba walczyć z grzybem w mieszkaniu? Jeżeli szukasz więcej wskazówek, zobacz niniejszy artykuł. Nieprawidłowa wentylacja w pokojach to główna przyczyna powstawania wilgoci na ścianie albo w narożnikach pomieszczeń. Dlatego też rzeczywiście warto jest postarać się o poprawę cyrkulacji powietrza tak, żeby było ono w stanie bardzo efektywnie wentylować mieszkanie. Raczej najłatwiejszą oraz najkorzystniejszą cenowo opcją jest po prostu częste wietrzenie domu. Kłopot wilgoci w mieszkaniu dotyka szczególnie nowopowstałych mieszkań, gdzie są instalowane wykonane z tworzyw sztucznych okna. Są one niezwykle szczelne, ale często tak bardzo, że prawie nie przepuszczają one powietrza.
A to tylko jeszcze w większym stopniu wpływa na powstawanie wilgoci. Jeśli nie będziesz wietrzył pomieszczeń, wilgoć w mieszkaniu bardzo prędko stanie się ogromnym problemem. Bardzo często okazuje się również, że usytuowanie okien nad mikrowentylacją wcale nie działa. Mało tego, nawet niewielkie uchylenie okna czasem okazuje się bezowocne. Niestety, przy nadmiernej ilości zawilgocenia w pomieszczeniach rozwiązania takie będą niestety niezbyt pewne.

Jednak uchylone okno umożliwia całkowitą wymianę powietrza wyłącznie wtedy, gdy będzie otwarte przez minimum 60 minut. Przy nieco liczniejszej rodzinie zdarza się więc tak, że okienko powinno być roztwarte prawie przez cały dzień. Wiadomo – zimą tego typu praktyka raczej nie jest wykonywana.
Both comments and pings are currently closed.