Dach w budynku energooszczędnym

Rosnące w szybkim tempie koszty zużycia energii zmuszają Polaków do budowania domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które należy ponieść w trakcie powstawania domu zwracają się w zasadzie w każdym przypadku, z tej przyczyny budownictwo energooszczędne ma coraz większą liczbę zwolenników. Przede wszystkim, dom energooszczędny wyróżnia się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co przekłada się sporo czynników: bryła domu, liczba pięter a także kształt i wielkość dachu.

Dach pokryty papą izolacyjną

Takie domy muszą być możliwie proste w kształcie. Ponieważ bryła budynku warunkuje kształt dachu, on również powinien wykazywać się prostą formą – daje to jak najmniejsze straty energii.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie energia bierna, gdyż one również mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Najlepiej gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski. Na dzień dzisiejszy wielką popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, albowiem są to domy funkcjonalne i nie pochłaniają tak wielu kosztów jak budynki z dachami rozbudowanymi.

Pamiętajmy, że im mniejsza jest powierzchnia dachu, tym straty ciepła będą mniejsze. Z tej przyczyny, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, aniżeli stawiać okazałe budynki parterowe. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, toteż potrzebna jest wyjątkowo dokładna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

W dzisiejszych czasach powszechnie wybieranym materiałem izolacyjnym jest styropapa – klik. Co jest powodem tego stanu rzeczy? Przede wszystkim ze względu na fakt, że sam montaż nie generuje większych trudności, a tworzywo jest znakomitym izolatorem. Co więcej, jego cena jest naprawdę dosyć korzystna, co dla większości osób ma duże znaczenie. Niezbędne okazują się być również izokliny, które stanowią doskonałe uzupełnienie ocieplenia dachów.

Powiązane artykuły –

styropian

Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Rzecz jasna, jeśli nie posiadamy wymaganej wiedzy a tym temacie, a chcemy być pewni, że podjęliśmy odpowiednią decyzję, powinniśmy o zdanie zapytać firmę, która ocieplenie będzie montowała. Jak zacząć poszukiwania ekipy dekarskiej? Pytajmy rodzinę, sprawdzajmy oferty w sieci, wcześniej sprawdzając kwalifikacje potencjalnych pracowników.

Both comments and pings are currently closed.